Mini Tenis

Drodzy rodzice!

Tenis jest świetnym wyborem dla każdego dziecka, niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest niesamowitą przygodą na całe życie, zabawą i sposobem na spędzanie czasu wolnego. Oprócz prawidłowego rozwoju psychomotorycznego i ogólnej kondycji fizycznej, rozwija u dzieci refleks, koordynację, szybkość, siłę. Uczy dyscypliny, zdolności koncentracji, uczciwości i samodzielnego podejmowania decyzji. Znakomicie przygotowuje dzieci do dalszego wkraczania w kolejne etapy życia, poprzez swoją zadaniowość i dążenie do celu.

Mini tenis obejmuje szkolenie dzieci w wieku do 10 lat. Zajęcia prowadzone są w grupach 4 - 6

Szkolenie oparte jest na metodach stosowanych w najlepszych akademiach mini tenisa na świecie oraz zgodnie z metodyką promowaną przez Polski Związek Tenisowy. Dzieci pod okiem trenera nabierają umiejętności radzenia sobie na korcie. Jest to dla nich często pierwszy kontakt z rakietą tenisową i piłeczką, uczą się poruszania po korcie oraz podstaw techniki gry. W tym wieku gra w tenisa jest zabawą, w której głowny nacisk kładziemy na rozwój rzucania, łapania i odbijania specjalnie przystosowanych piłek (są znacznie lżejsze od normalnych)  oraz przyborów. Podczas wspaniałej zabawy młodzi adepci tenisa nabierają obycia z rakietą, piłeczką tenisową, siatką. Wszystkie gry i zabawy mają charakter zadaniowy co pozwala na określenie jasnego celu, podjęcie szybkiej decyzji i działania.

Nasza Szkoła realizuje projekt: "Tenis 10", którego głównym założeniem jest popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród dzieci do 10 roku życia. Głównym jego założeniem jest wprowadzenie tenisa do szkół podstawowych. Więcej o programie na stronie: www.tenis10.pl