Tenis

Oferta:

- Szkoła tenisa na poziomie zawodniczym i rekreacyjnym:
Przedszkole tenisowe - tenis dla najmłodszych od 4 – 6 lat
Zajęcia dla najmłodszych w prowadzone są w oparciu o gry i zabawy ruchowe mające na celu, zachęcić i zaciekawić dzieci tenisowym światem. Najważniejszy jest uśmiech i zdrowy rozwój dziecka w oparciu o taki cykl treningowy, który będzie dla Niego optymalny. W tym wieku dziecko uczy się własnych możliwości motorycznych, to jak szybko i sprawnie może biegać, korzystać ze sprzętu sportowego i bawić się nim w sposób kontrolowany. A w pewnym momencie zabawa przeistacza się w zarys i początek tenisowej przygody, która staje się formą na spędzanie czasu wolnego i myśleniu o tenisie, jako nieodłącznym elemencie każdego dnia.

Program tenisowy dla młodzieży od 10 – 16 lat

Zajęcia skierowane dla młodzieży, która tenis łączy z grą rekreacyjną jak i na poziomie zawodniczym. W każdej grupie wiekowej zawodnicy spotykają się z rywalizacją , zadaniowością i myśleniem o polepszaniu i doskonaleniu swojej gry.
Tenis na poziomie zawodniczym daje możliwość rywalizacji i sprawdzaniu się w różnych warunkach gry. Zawodnicy w oparciu o nowoczesne formy treningowe, rozwijają się pod okiem trenera by stać się coraz lepszymi. Tenis rozwija nie tylko ciało lecz także psychikę zawodnika. Każdy punkt czy akcja, wymagają koncentracji, myślenia a w końcu podjęcia tej najlepszej decyzji, zakończonej dobrym uderzeniem.
Kolejną z form treningowych jest rekreacja, treningi odbywają się w grupach od 3 – 6 osób. Tenis jako trening ogólnorozwojowy, jest świetną metodą na polepszanie swoich zdolności motorycznych i sprawdzaniu własnych możliwości w grze na korcie.

Treningi indywidualne na poziomie zawodniczym i rekreacyjnym: 1 – 2 osoby
- zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży
- zajęcia indywidualne dla kobiet i mężczyzn na każdym poziomie
Trening indywidualny na poziomie rekreacyjnym jak i zawodniczym, daje możliwość i pozwala na zagłębianie się w technikę i pojedyncze elementy gry.
Dla dzieci i młodzieży jest to:

 •  Uzupełnienie dla treningów grupowych
 •  Uczy myślenia o swojej grze i analizowaniu poszczególnych uderzeń i zachowania się na korcie, w sposób charakterystyczny dla swoich możliwości fizycznych
 •  Ukazuje błędy i uczy jak ich unikać, rozwijać się by na treningach grupowych i grze na punkty realizować zadania.

Dla dorosłych trening indywidualny jest:

 •  realizacją własnych potrzeb i oczekiwań w stosunku do treningu fizycznego.
 •  Indywidualnie dobrany tok i cykle ćwiczebne, dobrane do możliwości i warunków fizycznych.
 •  Dopasowany do trybu życia i czasu wolnego
 •  Formą na poznanie swoich słabości i pokonywaniu ich, oraz podnoszeniu poprzeczki coraz wyżej
 •  Możliwością na poprawę umiejętności techniczno – taktycznych przydatnych w grze rekreacyjnej lub podczas gry na punkty

Dodatkowo w ofercie:

 • turnieje tenisowe dla każdej grupy wiekowej
 • półkolonie letnie i zimowe oraz obozy sportowe
 • URODZINY NA SPORTOWO Z TENISEM
 • LIGA JESIENNO – ZIMOWA – turnieje rozgrywane systemem ligowym dla młodzieży i dorosłych

Wynajem Hali:
2 klimatyzowane korty tenisowe z nawierzchnią dywanową